دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

شهرداری منطقه 4 تهران پیشگام در دریافت جایزه مدیریت سبز ایران
شریفی در مراسم افتتاحیه ارزیابی جایزه مدیریت سبز ایران

شهرداری منطقه 4 تهران پیشگام در دریافت جایزه مدیریت سبز ایران


شهرداری منطقه 4 تهران به عنوان اولین و تنها نماینده شهرداری تهران به جمع اعضای جایزه مدیریت سبز ایران خواهد پیوست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، مهندس احسان شریفی قائم مقام شهردار منطقه در مراسم افتتاحیه ارزیابی جایزه مدیریت سبز ایران که با حضور معاونین ، مدیران، شهرداران نواحی و کارشناسان حوزه فضای سبز برگزار شد، تعامل مطلوب مدیریت شهری با شورایاران و همچنین گروه های محلی را لازمه کسب استانداردهای زیست محیطی و ارتقاء منطقه دانست و افزود: برقراری ارتباط مستمر و هدفمند با شورایاران، شهروندان و گروه های محلی و NGO های فعال از جمله سیاست های راهبردی منطقه در جهت کسب استانداردهای جهانی است و این امر با کسب رضایتمندی شهروندان از خدمات ارایه شده و کوتاه شدن زمان ارایه این خدمات امکانپذیر خواهد بود.

وی افزود: در مدت دو سال گذشته همه تلاش همکاران بر این بنا استوار بوده است که شهروندان تحول و رشد چشمگیر محیط منطقه را در حد مقدورات، امکانات موجود شهرداری ببینند و نسبت به گذشته زمینه ارتقا مطلوب‌تر محیط برای شهروندان فراهم شود.

شریفی افزود: توجه لازم به محیط پیرامون و تسلط لازم بر ابزارهای نوین مدیریت محیط زیست و آشنا سازی مدیران و کارشناسان منطقه با رویکردهای نوین از جمله اولویت ها و شاخصه های دستیابی به شهری سبز و مطابق با استانداردهای جهانی است و باید با جدیت در این منطقه دنبال شود.

وی با اشاره به کسب 4 استاندارد مدیریتی زیست محیطی در سال گذشته گفت: به منظور تقویت مسوولیت زیست محیطی و حرکت به سوی مدیریت سبز، توانستیم استانداردهای ایزو14001، 10015، ایزو 10002 و HACCP کسب کنیم.

قائم مقام شهردار منطقه 4 گفت: افزون بر حفظ کیفیت سازمان، نگاه ما به درون سازمان است و امیدواریم این نگاه به همه نیروهای منطقه تسری یابد و یکی از الزامات این نگاه، تلاش برای افزایش دانش سازمانی است که در موضوع آموزش قابل تحقق است.

در ادامه نشست نیز معاون هماهنگی و برنامه ریزی شهرداری منطقه 4 با اشاره به خط مشی مدل مدیریت سبز که کاملاً ایرانی است گفت: ارتقاء محیط زیست نیازمند ارتقاء سطح دانش شهروندان و همچنین برقراری ارتباط دوسویه با گروه های فعال در این زمینه است.

مهدی شریفیان افزود: استقرار مدیریت سبز در منطقه می تواند کمک شایانی به ارتقاء وضعیت محیط شهری  و سلامت جسمی و روحی شهروندان کند.

وی خاطر نشان کرد: آموزش بازیافت به گروه های هدف و افزایش غرفه ها، مدیریت زباله ها و کنترل آلاینده های زیست محیطی، افزایش سرانه های آموزشی، و اجرای تمهیدات لازم جهت کاهش هزینه های اقتصادی و افزایش درآمد از طریق طرح های پیشنهادی از جمله اقداماتی است که در اولویت کسب مدیریت سبز پایه ریزی شده است.

شایان ذکر است مراسم افتتاحیه و اختامیه ارزیابی جایزه مدیریت سبز طی 2 روز در روزهای 9 و 10 آبان ماه برگزار می شود.


  • شهرداری منطقه 4 تهران پیشگام در دریافت جایزه مدیریت سبز ایران

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.