دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

سازمان منطقه آزاد کیش و موسسه شيمي كاربردي روسيه تفاهم نامه امضا کردند
باحضور احسان شریفی، معاون طرح و برنامه و فن‌آوري اطلاعات سازمان منطقه آزاد كيش

سازمان منطقه آزاد کیش و موسسه شيمي كاربردي روسيه تفاهم نامه امضا کردندبا امضای تفاهم نامه بین سازمان منطقه آزاد کیش و موسسه شيمي كاربردي روسيه، مركز آموزش كاربردي نفت و گاز و صنايع وابسته به جزيره كيش تاسيس مي شود.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، اين تفاهم نامه را "احسان شريفي" معاون طرح و برنامه و فن‌آوري اطلاعات سازمان منطقه آزاد كيش و "الكساندرالكساندرويچ شاپاوالوف" رييس موسسه شيمي كاربردي روسيه امضا كردند.
معاون طرح و برنامه و فن‌آوري اطلاعات سازمان منطقه آزاد كيش، در مراسم امضاي اين تفاهم‌نامه، گفت: موسسه شيمي كاربردي روسيه با دو هزار اعضاي هيات علمي در كمتر از يك سال نسبت به تاسيس يك مركز آموزش كاربردي در زمينه آموزش كاربردي نفت، گاز و صنايع وابسته به آن در كيش اقدام مي‌كند.
"احسان شريفي"با اشاره به سابقه فعاليتهاي علمي اين موسسه افزود در اين تفاهم نامه طرف روسي پيشنهاد كرد با توجه به ظرفيتهاي قانوني در بخش صنعتي و بازرگاني در كيش سرمايه‌گذاران روسي را براي سرمايه‌گذاري در زمينه صنايع نفتي و گاز در كيش تشويق كند.
به گفته وي، موسسه يادشده با توجه به فعاليت دانشگاههاي داخلي و خارجي در كيش دوره‌هاي آموزشي كاربردي تخصصي در مقاطع تحصيلي كارشناسي ارشد و دكترا در بخشهاي صنعتي، نفت، گاز، پتروشيمي و پليمر در اين جزيره برگزار مي‌كند.
رييس موسسه شيمي كاربردي روسيه نيز دراين مراسم گفت: در ايران علم و دانش جوانان پيشرفت خوبي داشته و هم‌اكنون امكان همكاري متخصصان ايراني و روسي به صورت مشترك فراهم شده است.
"الكساندرالكساندرويچ شاپاوالوف" اظهارداشت: جزيره كيش مكان مناسبي براي راه‌اندازي مراكز آموزشي و علمي براي تربيت جوانان متخصص ايراني است.
وي با بيان اينكه ظرفيتهاي مناسبي نيز در كيش براي گردشگران روسي وجود دارد، گفت: تلاش خواهيم كرد زمينه‌هاي سفر گردشگران روسي به جزيره زيباي كيش را فراهم كنيم.
وي با اشاره به سابقه روابط ديرينه ايران و روسيه يادآورشد: درحال حاضر زمان همكاريهاي مشترك در زمينه‌هاي علمي و آموزشي بين ايران و روسيه فرا رسيده است.
امضاي تفاهم نامه همكاريهاي علمي و آموزشي موسسه شيمي كاربردي روسيه با سازمان منطقه آزاد كيش با معرفي دفتر همكاريهاي فن‌آوري نهاد رياست جمهوري، بوده است.

    
  • سازمان منطقه آزاد کیش و موسسه شيمي كاربردي روسيه تفاهم نامه امضا کردند

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.