دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

منابع صندوق توسعه ملی به 43 میلیارد دلار رسید
شریفی، معاون صندوق توسعه ملی خبر داد :

منابع صندوق توسعه ملی به 43 میلیارد دلار رسید


 
معاون صندوق توسعه ملی اعلام کرد که منابع صندوق توسعه ملی هم‌اکنون به حدود 43 میلیارد دلار رسیده است .
احسان شریفی در چهارمین همایش ارتقای توان داخلی با اشاره به این‌که تعداد قرارداد‌های ارزی و ریالی امضا شده برای دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی به ترتیب به 16 و 17 قرار‌داد رسیده است، افزود: در همین راستا 29.2 میلیارد دلار قرار‌داد عاملیت ارزی و 5.9 هزار میلیارد ریال قرداد عاملیت ریالی امضا شده است.
معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات صندوق توسعه ملی با اشاره به این‌که به میزان 13 میلیارد دلار نیز تسهیلات برای ارائه به طرح‌های مختلف در صندوق توسعه ملی مسدود شده است، افزود: مسدودی به این معناست که طرح به تایید رسیده و مراحل دریافت تسهیلات را طی می‌کند.
او با اشاره به این‌که پرداخت تسهیلات توسط صندوق توسعه ملی به حدود 289 طرح انجام شده و یا در حال انجام است، افزود: بانک صنعت، معدن و تجارت با 265 طرح به میزان 5.9 میلیارد دلار بیشترین سهم را در بین بانک‌های عامل پرداخت‌کننده تسهیلات به طرح‌های مختلف به خود اختصاص داده است.
به گفته‌ وی 66 درصد از منابع توسعه ملی به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی اختصاص یافته است.
شریفی همچنین با اشاره به این‌که کل درآمد صادرات نفت خام در حدفاصل سال‌های 79 تا 83 معادل 106.4 میلیارد دلار بود، افزود: صندوق توسعه ملی با دارایی 43 میلیارد دلاری در بین 20 صندوق ثروت جهان جای گرفته است.
معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات صندوق توسعه ملی افزود: منابع اختصاص داده شده به صنعت نفت و گاز و پتروشیمی به ترتیب معادل 5 و 2.7 میلیارد دلار است. به صنعت فولاد نیز 1.6 میلیارد دلار منابع اختصاص داده شده است
  • منابع صندوق توسعه ملی به 43 میلیارد دلار رسید

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.