دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

افزایش مشارکت شهروندان در امور شهری و شهرسازی
اساسی‌ترین برنامه‌های راهبردی احسان شریفی در چهارمین دوره ی شورای شهر تهران:

افزایش مشارکت شهروندان در امور شهری و شهرسازیاحسان شریفی کاندیدای چهارمین دوره شورای شهر تهران، با تبیین برنامه ها و اهدافش بر افزایش مشارکت شهروندان در امور شهری و شهرسازی تاکید کرد.
به گزارش اقتصاد روشن، شریفی با اشاره به تجربه موفقش در  سه منطقه هجده، چهار و یک شهرداری تهران در مسوولیت معاونت برنامه‌ریزی و قائم مقام منطقه گفت: همواره تاکید بر مشارکت شهروندان در امور شهری و شهرسازی جزو اساسی‌ترین برنامه‌های راهبردی من در حوزه مدیریت شهری بوده است و این نکته کلیدی و بسیار مهم را در مناطقی که افتخار خدمت داشتم، در هر برنامه شهری و موضوعیت کاری که ظرفیت اجرای آن وجود داشت، به کار می‌گرفتم.
این کاندیدای چهارمین دوره شورای شهر تهران، شورای شهر را بهترین فرصت بسترسازی برای افزایش مشارکت شهروندان در امور شهری دانست و افزود: در صورت اعتماد شهروندان و افتخار حضور در شورای شهر، با جدیت تمام تلاش خواهم داشت تا از ظرفیت شورای شهر، در جهت تحقق اهداف اصلی برنامه‌ریزی با رویکرد شهرسازی مشارکتی حرکت کنیم.
شریفی ادامه داد: این باور، مهم‌ترین راهبردی است که به واسطه آن، خواهم توانست تا اقدام‌های موثری را در مسیر دستیابی به اهداف اصلی  برنامه‌ریزی، طراحی و تسهیل‌گر روند اجرایی و عملیاتی کردن شهرسازی مشارکتی در کلان شهر تهران باشیم.
وی در توضیح اهداف و چشم انداز برنامه راهبردی اش تصریح کرد:  ایجاد بستری برای همکاری، انسجام و هم‌افزایی مردم و نهادهای مردم نهاد، شهرداری تهران و برنامه‌ریزان و متخصصان شهری و شهرسازی،   برنامه‌ریزی مطلوب فضایی با پایدارترین شکل و ایجاد زمینه‌ها و الگوهای عملیاتی برای توسعه دامنه و جلب مشارکت مردمی در طرح‌های مشارکتی شهرسازی از مهمترین و بارزترین اهداف این برنامه در قالب مدیریت شهری است.
قائم مقام سابق مناطق یک و چهار شهرداری تهران با بیان اینکه توانمند ساختن سازمان‌های مردم نهاد و ظرفیت‌های مردمی، به منظور فعال سازی جریان مشارکت‌پذیری مردم در طرح‌های شهری و شهرسازی بسیار ضروری است، گفت: با تقویت چنین فضایی در مدیریت شهری، میزان رضایت و خشنودی عمومی از فضای زندگی در بین شهروندان افزایش می یابد.
  • افزایش مشارکت شهروندان در امور شهری و شهرسازی

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.