دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

شریفی : احداث پارک های ویژه حیوانات در شهرها یک ضرورت زیست محیطی است
شورای شهر جدید ، ایده جدید؛

شریفی : احداث پارک های ویژه حیوانات در شهرها یک ضرورت زیست محیطی استنامزد چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران با ایده ایی جدید برای دفاع از حقوق حیوانات خانگی به میدان آمده است .

نامزد چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران میگوید ایجاد پارک های ویژه حیوانات خانگی در شهرها یک ضرورت زیست محیطی است .
احسان شریفی در گفت و گو با سایت خبری محیط زیست ایران IENA ؛ با بیان اینکه محیط زیست مقوله ایست که طی دولت های اخیر چه دولت اصلاحات و چه دولت نهم و دهم در حوزه سیاست های کلان کشور نبوده و اقدامات اساسی در حوزه محیط زیست صورت نگرفته است .
به گفته وی اقدامات تشکل های غیر دولتی و مردم نهاد در حوزه محیط زیست و ارتقاء جایگاه محیط زیست در این سال ها چشمگیرتر از دستگاههای دولتی بوده است .
وی با بیان اینکه محیط زیست شهری در چند بخش آلودگی هوا ، الودگی صوتی و حیات حیوانات در شهرها با چالش مواجهه است گفت : آلودگی هوا به عنوان مهمترین دغدغه زیست محیطی شهروندان مطرح است که شورای چهارم باید با جدیت و برنامه ریزی اساsd در جهت کاهش بحران آلودگی هوا گام بردارد .
شریفی توسعه حمل و نقل عمومی ، توسعه دولت الکترونیک خروج خودروهای فرسوده و ورود خودروهای با استاندارد یورو 4 را از جمله اقدامات مدیریت بحران آلودگی هوا دانست و گفت : در حال حاضر خودرو با استاندراد یورو 2 با هر توجیه غیر منطقی تولید می شود و در کنار ان هم سوخت با استاندارد پایین عرضه و استفاده می شود ضمن آنکه معاینه فنی همین خودروهای غیر استاندارد هر 5 سال یکبار انجام میشود ، اینها مواردی است که در شورای چهارم با تشکیل تیمی متخصص و کارشناس باید پیگیری شود.
وی قانون معاینه فنی ، خروج خودروهای فرسوده و استاندراد تولید خودرو در اولویت برنامه کاری خود در شورای چهارم عنوان کرد .
وی یکی دیگر از چالش های پیشروی محیط زیست را عدم توجه مسئولان به موضوع فرهنگسازی در حوزه محیط زیست دانست و گفت : فرهنگسازی باید در دانش آموزان و پایه های ابتدایی صورت گیرد و باید در شورای چهارم بر مبنای فرهنگ سازی در بین اقشار جامعه عمل کرد .
وی در ادامه با بیان اینکه شهر تهران باید برای شهروندان ، پرندگان و حیوانات بومی شهر فضایی برای زندگی باشد گفت : همانطور که شهروندان به عنوان یک انسان حق زندگی و حیات دارند حیوانات و پرندگان شهر نیز این حق را دراند که تاکنون به این مقوله کمتر توجه شده است .
شریفی تاکید کرد : در حال حاضر حیوانات زیادی در پایتخت زندگی میکنند چه حیوانت خانگی و چه حیوانات بومی شهر تهران ، لذا باید برای زندگی بهتر پارک های ویزه حیوانات در شهر تهران احداث شود .
وی گفت در گذشته موضوع احداث پارک ویزه حیوانات در مناطق 4 و 1 مطرح شد که به دلایلی تاکنون این اقدام صورت نگرفته اما با توجه به اینکه حیوانات هم حق حیات و زندگی دارند باید برای سلامت آنها نیز برنامه ریزی شود که امیدوارم با تشکیل تیمی کارشناسی و آگاه به مسایل محیط زیست در شورای چهارم این مهم نیز محقق شود .
انتهای پیام
  • شریفی : احداث پارک های ویژه حیوانات در شهرها یک ضرورت زیست محیطی است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.