دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

شوراي شهر آينده بر فرهنگ سازي و آموزش شهروندي تمرکز کند

شوراي شهر آينده بر فرهنگ سازي و آموزش شهروندي تمرکز کند
خبرگزاري موج - غني سازي فرهنگي و تبديل شهر نشين به شهروند از ضرورت هايي است که شوراي شهر سهم بسزايي در عملياتي کردن آن دارد.

به گزارش خبرگزاري موج، احسان شريفي کانديداي دوره چهارم شوراي شهر تهران و عضو ائتلاف مديران جهادي شهر تهران، با بيان مطلب فوق تصريح کرد: توسعه رفتارهاي مثبت، پرهيز از خشونت، توجه به حقوق ديگران، توجه به بهداشت رواني و سلامت عمومي، مراعات قوانين شهروندي، توجه به مسائل شهري از قبيل ترافيک، حمل و نقل، تبليغات شهري و هزاران هزار موضوع ديگر در حوزه فرهنگ عمومي و شهري قرار دارند و بي توجهي به هر يک از اين موارد مي تواند آثار زيانباري را بر توسعه شهري برجاي گذارد.
وي توجه به فرهنگ سازي و برنامه ريزي هاي کلان در حوزه آموزش شهروندي را از ضرورت هاي مديريت شهر تهران عنوان کرد و گفت: معضلات شهري در پايتخت به شدت نيازمند رويکردهاي «فرهنگي» و به عبارت ديگر «فرهنگسازي» است.
شريفي که مسووليت تيم تخصصي تدوين برنامه پنج ساله حوزه حمل ونقل وترافيک تهران را در کارنامه مديريت شهري داراست، ادامه داد: براي مثال در کلان شهر تهران بايد به «فرهنگ ترافيک» اهميت بيشتري داده شود، چرا که «فرهنگ» و «آموزش» مي تواند نقش مؤثري در حل معضل ترافيک داشته باشد.
اين کانديداي چهارمين انتخابات شوراي شهر خاطرنشان کرد: البته علاوه بر رويکردهاي فرهنگي – اجتماعي، گسترش حمل و نقل عمومي به ويژه مترو و از همه مهمتر توسعه فناوري اطلاعات و استفاده از فضاي مجازي در ارائه خدمات مختلف شهري بسياري از معضلات و مشکلات شهرمان را حل مي کند.
  • شوراي شهر آينده بر فرهنگ سازي و آموزش شهروندي تمرکز کند

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.