دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

غنی سازی فرهنگی و تبدیل شهر نشین به شهروند از ضرورت های شورای شهر است

غنی سازی فرهنگی و تبدیل شهر نشین به شهروند از ضرورت های شورای شهر است

شورای شهر آینده بر فرهنگ سازی و آموزش شهروندی تمرکز کند چرا که غنی سازی فرهنگی و تبدیل شهر نشین به شهروند از ضرورت هایی است که شورای شهر سهم بسزایی در عملیاتی کردن آن دارد.
 
 
به گزارش خودرو پرس، احسان شریفی کاندیدای دوره چهارم شورای شهر تهران و عضو ائتلاف مدیران جهادی شهر تهران، با بیان مطلب فوق تصریح کرد: توسعه رفتارهای مثبت، پرهیز از خشونت، توجه به حقوق دیگران، توجه به بهداشت روانی و سلامت عمومی، مراعات قوانین شهروندی، توجه به مسائل شهری از قبیل ترافیک، حمل و نقل، تبلیغات شهری و هزاران هزار موضوع دیگر در حوزه فرهنگ عمومی و شهری قرار دارند و بی توجهی به هر یک از این موارد می تواند آثار زیانباری را بر توسعه شهری برجای گذارد.
وی توجه به فرهنگ سازی و برنامه ریزی های کلان در حوزه آموزش شهروندی را از ضرورت های مدیریت شهر تهران عنوان کرد و گفت: معضلات شهری در پایتخت به شدت نیازمند رویکردهای «فرهنگی» و به عبارت دیگر «فرهنگسازی» است.
شریفی که مسوولیت تیم تخصصی تدوین برنامه پنج ساله حوزه حمل ونقل وترافیک تهران را در کارنامه مدیریت شهری داراست، ادامه داد: برای مثال در کلان شهر تهران باید به «فرهنگ ترافیک» اهمیت بیشتری داده شود، چرا که «فرهنگ» و «آموزش» می تواند نقش مؤثری در حل معضل ترافیک داشته باشد.
این کاندیدای چهارمین انتخابات شورای شهر خاطرنشان کرد: البته علاوه بر رویکردهای فرهنگی – اجتماعی، گسترش حمل و نقل عمومی به ویژه مترو و از همه مهمتر توسعه فناوری اطلاعات و استفاده از فضای مجازی در ارائه خدمات مختلف شهری بسیاری از معضلات و مشکلات شهرمان را حل می کند.


  • غنی سازی فرهنگی و تبدیل شهر نشین به شهروند از ضرورت های شورای شهر است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.