دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

شورای شهر آینده باید بر فرهنگ سازی و آموزش شهروندی تمرکز کند
کاندیدای شورای شهر چهارم در گفتگو با سایت پیشرفت پرس:

شورای شهر آینده باید بر فرهنگ سازی و آموزش شهروندی تمرکز کند

وی با تاکید بر اینکه مدیران شهری باید متعهد به پاسخگویی در فضای مجازی باشند اذعان داشت: برای تحقق شهر الکترونیک و استفاده بهینه از ظرفیت های فناوری اطلاعات، باید در مدیریت شهر رویکردها و نگرش های نوین به کار برده شود.

غنی سازی فرهنگی و تبدیل شهر نشین به شهروند از ضرورت هایی است که شورای شهر سهم بسزایی در عملیاتی کردن آن دارد.
احسان شریفی کاندیدای دوره چهارم شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «پیشرفت پرس» تصریح کرد: توسعه رفتارهای مثبت، پرهیز از خشونت، توجه به حقوق دیگران، توجه به بهداشت روانی و سلامت عمومی، مراعات قوانین شهروندی، توجه به مسائل شهری از قبیل ترافیک، حمل و نقل، تبلیغات شهری و هزاران هزار موضوع دیگر در حوزه فرهنگ عمومی و شهری قرار دارند و بی توجهی به هر یک از این موارد می تواند آثار زیانباری را بر توسعه شهری برجای گذارد.

وی توجه به فرهنگ سازی و برنامه ریزی های کلان در حوزه آموزش شهروندی را از ضرورت های مدیریت شهر تهران عنوان کرد و گفت: معضلات شهری در پایتخت به شدت نیازمند رویکردهای «فرهنگی» و به عبارت دیگر «فرهنگ سازی» است.
شریفی که مسوولیت تيم تخصصي تدوين برنامه پنج ساله حوزه حمل ونقل وترافيک تهران را در کارنامه مدیریت شهری دارد، ادامه داد: برای مثال در کلان شهر تهران باید به «فرهنگ ترافیک» اهمیت بیشتری داده شود، چرا که «فرهنگ» و «آموزش» می تواند نقش مؤثری در حل معضل ترافیک داشته باشد.

این کاندیدای چهارمین انتخابات شورای شهر افزود: البته علاوه بر رویکردهای فرهنگی – اجتماعی، گسترش حمل و نقل عمومی به ویژه مترو و از همه مهمتر توسعه فناوری اطلاعات و استفاده از فضای مجازی در ارائه خدمات مختلف شهری بسیاری از معضلات و مشکلات شهرمان را حل می کند.

وی با تاکید بر اینکه مدیران شهری باید متعهد به پاسخگویی در فضای مجازی باشند اذعان داشت: برای تحقق شهر الکترونیک و استفاده بهینه از ظرفیت های فناوری اطلاعات، باید در مدیریت شهر رویکردها و نگرش های نوین به کار برده شود.

شریفی، کاندیدای چهارمین دوره شورای شهر با بیان این مطلب که زندگی آرام، پاک و پرسرعت شایسته شهروندان است، گفت: داشتن شهر الکترونیکی که در آن تمام خدمات مورد نیاز شهروندان از طریق شبکه‌های اطلاع‌رسانی تامین می شود، رویا نیست و با تغییر در رویکردها و نگرش های مدیریتی محقق خواهد شد.
شریفی با تاکید بر اینکه مدیران شهری باید به پاسخگویی و تقویت ارتباط با شهروندان در فضای مجازی متعهد تر باشند، تصریح کرد: در شهر الکترونیک فاصله میان شهروندان و مسئولان کوتاه می شود.
معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات صندوق توسعه ملی ایران افزود: در شهر الکترونیکی ادارات دیجیتالی جایگزین ادارات فیزیکی می‌شوند و سازمان‌ها و دستگاه‌هایی همچون شهرداری بیشتر خدمات خود را به صورت مجازی و یا با استفاده از امکاناتی که ICT در اختیار آنان قرار می‌دهد به شهروندان ارائه می‌دهند.
کاندیدای چهارمین دوره شورای شهر، ایجاد و توسعه شهر الکترونیک را راه حل مشکلات امروز پایتخت دانست و ادامه داد: گسترش و تقویت خدمات الکترونیکی در کلان شهر تهران، سریعترین و مناسب ترین راه مدیریت شهری است که در سیاست های کلان شورای شهر نباید از آن غافل شد.
وی با بیان اینکه فناوری اطلاعات یکی از محورهای اصلی توسعه پایدار محسوب می شود، گفت: حركت به سمت شهرهاي الكترونيك و استفاده از فناوری اطلاعات در مدیریت شهری با توجه به تراکم جمعيت و تغيير ساختار روابط بين افراد در تهران امري اجتناب ناپذير است.
شریفی با اشاره به اینکه توسعه شهر الکترونیک باید از الویت های شورای شهر تهران باشد گفت: با توجه به مشکلات کلان شهر تهران اعم از آلودگی هوا و معضلات زیست محیطی، ترافیک و گستردگی شهر، توسعه شهر الکترونیک از ضرورت های شورای شهر چهارم است.
کاندیدای چهارمین دوره شورای شهر با بیان برنامه ها و دیدگاه هایش در خصوص الویت ها و ملزومات شورای شهر گفت: امروزه اداره شهرها بصورت برخط (online) و بطور شبانه‌روزی، با استفاده از ابزار فناوری اطلاعات و ارتباطات و کاربردهای آن انجام می‌شود.
شریفی با بیان اینکه ضریب نفوذ اینترنت یکی از شاخص‌های مهم در حوزه‌ فناوری اطلاعات کشور‌ها و در زمره‌ شاخص های اهداف توسعه هزاره محسوب می شود که نسبت جمعیت استفاده ‌کننده از اینترنت هر کشور را نسبت به کل جمعیت آن کشور مشخص می کند، افزود: براساس آخرین آماری که از سوی مرکز توسعه مدیریت اینترنت منتشر شده، حدود ۵۰ درصد از جمعیت ایران به شبکه اینترنت متصل اند که نشان از پیشگامی شهروندان نسبت مسئولان در این حوزه است.


  • شورای شهر آینده باید بر فرهنگ سازی و آموزش شهروندی تمرکز کند

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.