دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

نام گذاري معابر شمال شرق تهران به نام نخبگان محلي

نام گذاري معابر شمال شرق تهران به نام نخبگان محليبه منظور تجليل از نخبگان محلي ، در صورت موافقت شوراي اسلامي شهر تهران اسامي معابر منطقه 4 به نام اين افراد برجسته نامگذاري خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 4 ، احسان شريفي، قائم مقام شهردار منطقه 4 تهران گفت: در سال‌هاي گذشته معابر بر اساس يك الگوي مشخصي نامگذاري نشده بودند و مديريت نامگذاري معابر در شهر تهران متفاوت بوده است. تكراري بودن و نداشتن نام معابر از مشكلات مردم در سالهاي پيشين بوده است. به طوريكه سال گذشته 1200 معبر بدون نام در منطقه شناسايي كرديم.
شريفي استفاده از ديدگاه ها و پيشنهادات شوراياران در نامگذاري معابر منطقه 4 را راهكار مناسبي جهت ارتقاي تعامل با شهروندان و ساماندهي اسامي معابر ياد كرد و گفت : در سال گذشته 1200 معبر فاقد نام منطقه در يك طرح جهادي به نام شهداي منطقه مزين و بقيه بر اساس نامنامه و با استفاده از واژگان معتبر فارسي نامگذاري شده اند‌.
وي در ادامه از آغاز نامگذاري پل هاي غيرهمسطح درمنطقه خبر داد و گفت: از آنجا كه نداشتن نام براي نشاني دادن در اين مسيرها براي شهروندان كاري دشوار است از اينرو بر آن شديم اين پلها را نيز نامگذاري كنيم.
وي افزود : همچنين نامگذاري بوستانها و ميدانهاي بدون نام نيز در دستور كار اين كميته قرار دارد و به زودي آغاز مي شود.
قائم مقام شهردار منطقه 4 گفت: نامگذاري ايستگاههاي مترو از ديگر اقداماتي است كه در راستاي هويت بخشي محلات در دستور كار قرار گرفته و سعي خواهد شد از اسامي محله مربوطه يا مكان عمومي نزديك به ايستگاه استفاده شود علاوه بر اين در نامگذاري‌ها موارد ديگر از جمله آسان بودن اسامي براي نشاني دهي ، مأنوس بودن آن نيز بايد رعايت شود.
شريفي گفت: مشاركت شهروندان امري جدانشدني از سياستهاي مديريت شهري است از اين رو چنانچه شهروندان پيشنهاد يا نظري درباره نامگذاري معابر شهري دارند مي توانند آنرا با مراجعه به روابط عمومي و يا شهرداريهاي نواحي نه گانه منطقه يا شوراياران محله سكونتشان در ميان بگذارند تا در صورت امكان در نامگذاري كوچه و خيابان و معابر شهري مورد استفاده قرار گيرد.
وي افزود: كميسيون نامگذاري شوراي اسلامي شهر تهران براي نامگذاري معابر جديد يا تغيير نام معابر قديمي ملاكها و معيارهايي را مد نظر قرار داده است كه در اين ميان تغيير ندادن نام معابر قديمي كه به نحوي گوياي هويت شهر و خاطرات و باورهاي مردم است از جمله آنها است.
مسئول كميته نامگذاري معابر اماكن و معابر شهرداري منطقه خاطر نشان كرد : همچنين در صورت تاييد شوراي اسلامي شهر تهران قصد داريم با شناسايي افراد برجسته به پاس قدرداني از تلاش و كوششي كه براي ارتقاي جامعه داشته‌اند، نام آنها را براي معابر استفاده كنيم.  • نام گذاري معابر شمال شرق تهران به نام نخبگان محلي

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.