دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

برپایی اینگونه نمایشگاه ها فضای معنوی شهر را تقویت می کند
شریفی، معاون صندق توسعه ملی در بازدید از نمایشگاه خیمه خورشید:

برپایی اینگونه نمایشگاه ها فضای معنوی شهر را تقویت می کند

مهندس احسان شریفی معاون صندوق توسعه ملی و محسن جلالی فراهانی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با حضور در نمایشگاه خیمه خورشید از غرفه ویژه فرهنگسرای ملل بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای ملل، مهندس شریفی ضمن تقدیر و تشکر از این اقدام فرهنگی و مذهبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری، برپایی اینگونه نمایشگاه ها را از سوی مدیریت شهری ابتکاری شایسته دانست که فضای معنوی شهر را تقویت می کند.
وی با حضور در غرفه ویژه نوجوانان نمایشگاه خیمه خورشید که مدیریت فرهنگی و هنری منطقه یک آن را برپا کرده است توجه ویژه به این قشر از شهروندان را از ویژگی های این نمایشگاه برشمرد و برنامه های متنوع و آموزشی- فرهنگی در نظر گرفته شده را مثبت ارزیابی کرد.
در نخستین نمایشگاه فرهنگی هنری عاشورا با عنوان «خیمه خورشید» در غرفه نوجوانان این نمایشگاه ، ایستگاه های پویانمایی عاشورایی، وبلاگ نویسان حسینی و هنر عاشورایی( مداحی ویژه برادران و خطاطی ویژه خواهران) بر پاست.
از دیگر برنامه های فرهنگسرای ملل در این نمایشگاه اجرای نمایش مذهبی در دو نوبت صبح و بعدازظهر و دمام نوازی عاشورایی است.
در این نمایشگاه همچنین ماکتی در فضایی  خاص و نمادین با رویکرد تبیین حرکت امام حسین (ع) در عاشورا و انتقال پیام ها، درس ها و عبرت های این واقعه بزرگ برپا شده که همه جزییات و شرح واقعه توسط راوی برای مخاطبان بازگو می شود.
خیمه خورشید نمایشگاهی به مساحت  هشت هزار متر مربع است که علاوه بر غرفه فرهنگسرای ملل شامل بخش عاشورا و انقلاب اسلامی، عاشورا و دفاع مقدس، فیلم ها و انیمیشن، عرضه محصولات فرهنگی، است.
نمایشگاه فرهنگی هنری خیمه خورشید از هفت تا بیست محرم، 12 تا 25 آذر از ساعت 8 تا 20 در مرکز آفرینش های کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب میزبان شهروندان است. تاسوعا و عاشورای حسینی نمایشگاه از ساعت 14 تا  22 میزبان علاقمندان و محبان به اهل بیت و فرهنگ عاشورایی است.
  • برپایی اینگونه نمایشگاه ها فضای معنوی شهر را تقویت می کند

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.