دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

ارتفاعات آبك شمیرانات، تفرجگاه سبز شمال استان تهران

ارتفاعات آبك شمیرانات، تفرجگاه سبز شمال استان تهران
قائم مقام شهردار شمیران گفت: ارتفاعات آبك به منظور جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز و توسعه كمربند سبز درشمیرانات ، به عنوان تفرجگاه سبز براي استفاده شهروندان آماده سازي مي شود.

به گزارش روابط عمومي شهرداری شمیران 'احسان شريفي' اظهار داشت: بوستان جنگلي آبك به مساحت 13 هكتار در ارتفاع بالاي 1800 متر در دست احداث است كه فاز اول آن به مساحت هفت هكتار در حال آماده سازي است و تاكنون 80 درصد از اين پروژه به اتمام رسيده است.
وي افزود: اين بوستان از شمال به ارتفاعات كلكچال، از جنوب به خيابان بوكان، از غرب به خيابان دهكده و از شرق به اردوگاه روح الله متصل است.
شريفي خاطر نشان كرد: در فاز اول اين طرح احداث مخزن 2 هزار متر مكعبي براي آبياري فضاي سبز و همچنين احداث آلاچيق، سكوي نشيمن، ايجاد معبر های اصلي و فرعي، آبشار، آبنما، سرويس هاي بهداشتي در نظر گرفته شده است.
قائم مقام شهردار شمیران با اشاره به اجراي سيستم روشنايي سولار در اين بوستان گفت: بوستان آبك به سيستم روشنايي سولار مجهز مي شود تا با ذخيره انرژي خورشيدي در زمان قطع برق و يا وقوع حوادث غيرمترقبه نيز امكان روشنايي فضاي بوستان فراهم باشد.
وي افزود : تاكنون 40 پايه چراغ سولار در محوطه اين بوستان نصب شده و پيش بيني مي شود تا پايان فاز اول 200 پايه چراغ نصب شود.
به گفته شريفي، تاكنون اجراي فاز اول، بالغ بر 4 ميليارد تومان هزينه داشته است كه پس از اتمام آن، فاز 2 نيز اجرا خواهد شد.  • ارتفاعات آبك شمیرانات، تفرجگاه سبز شمال استان تهران

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.