دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

"دانشنامه شمیران" تکمیل می شود
شریفی خبر داد:

"دانشنامه شمیران" تکمیل می شودقائم مقام شهرداری شمیران گفت: "دانشنامه شمیران" در راستای حفظ و حراست از داشته های مذهبی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی این شهر تکمیل می شود.

احسان الله شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر در شمیرانات اظهار داشت: با توجه به قدمت شمیران، ثروت اکولوژیکی، فضای سبز، تاریخ غنی فرهنگی و اجتماعی این شهر دانشنامه شمیران تکمیل می شود.
این مسئول ادامه داد: به منظور جمع آوری و حفظ اطلاعات تاریخی، اجتماعی و فرهنگی شمیران باید برای هر محله، تاریخ شفاهی و شناسنامه ای مجزا تدوین گردد و تهیه دانشنامه شمیران از سوی شهرداری این شهر بطور جدی دنبال خواهد شد.
 
وی ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی را مستلزم وجود دانش و اطلاعات کافی دانست و افزود: با تدوین دانشنامه شمیران و ثبت تاریخ شفاهی محلات 26 گانه این شهر، شاخصه های هویت بخش مناطق یاد شده نظیر مدخلها، قنوات، تاریخ دوران مشروطه، آداب و آئین مذهبی، ابینه تاریخی، کوشک، کاخ، رود، دره، بقاع متبرکه، زندگینامه نخبگان، ادبا، شعرا و فرهیختگان به شکلی صحیح حفظ خواهد شد.
 
شریفی بیان داشت: این دانشنامه توسط بنیاد دایره المعارف بزرگ اسلامی به عنوان یک نهاد پژوهشگاهی معتبر در سه هزار مدخل از اسناد مربوط به شمیران طی مجموعه ای عظیم گرد آوری خواهد شد و تاکنون 700 مدخل آن به پایان رسیده است.
 
شمیرانات متشکل از دو بخش رودبارقصران، لواسانات و جمعتی بالغ بر 37 هزار و 778 نفر از جمله شهرستانهای استان تهران محسوب می شود که در دامنه‌های البرز جنوبی شمیران، مجاورت پایتخت و در شمال این کلانشهر قرار دارد.


  • "دانشنامه شمیران" تکمیل می شود

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.