دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

با بهره برداری از سیستم یکپارچه و تبلت توسط شهربانان تهران؛ ثبت تخلفات ساخت و ساز آنلاین می شود

با بهره برداری از سیستم یکپارچه و تبلت توسط شهربانان تهران؛ ثبت تخلفات ساخت و ساز آنلاین می شود

مراسم بهره برداری ازسامانه نظارت بر خط (online) بر ساخت و سازهای شهر تهران و تحویل تبلت به اکیپ های شهربان برگزار شد.  


احسان شریفی مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران در ابتدای این نشست با بیان اینکه خوشبختانه مدیران واحدهای مختلف حوزه شهری ما را برای ارتقاء و پیشبرد اهداف شهربان تشویق کردند، گفت: با رفع مشکل بودجه شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران، مشکل این مجموعه برای همیشه برطرف شد و هم اکنون در مسیر ارتقاء انجام وظایف خود تلاش می کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون چهره شهربانی را به درستی در جامعه عرضه می کنیم، ادامه داد: بعضا تصویر مناسبی از شهرابان در نظر مردم وجود ندارد که با ایجاد زمینه های کاری و خدمات مناسب این چهره را به شکل چهره صادق و خدمت گذار مشخص می کنیم.

 مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران در ادامه از استفاده همه شهربان ها از دستگاه تبلت برای ثبت گزارش های خود به صورت بر خط خبر داد و افزود: اتفاقات خوبی در حوزه شهربان ها رخ داده و امروز با تحویل تبلت و استفاده از سامانه جامع همکهحرآینده های کاری از جمله ابلاغ، اخطار جلوگیری و یا تخلفات ساختمانی در محل ساختمان ثبت و از طریق سامانه ی جامع شهربان قابل بررسی و نظارت است.

ثبت آنلاین گزارش شهرابانان در سامانه جامع

شریفی عنوان کرد: در این روش زمینه تخلفات حوزه ساخت و ساز شهری کاهش می یابد و همزمان با ثبت گزارش امکان ثبت عکس از ساختمان نیز موجود است ضمن آنکه از طریق سیستم مکان نما حضور شهربان در محل ساختمان و بررسی کارشناسی محل ساخت و ساز از منظر قوانین شهری و همچنین امکان نظارت های چند منظوره وجود دارد.

وی همچنین به تجهیز خودروهای شهربانان به جی پی اس اشاره کرد و افزود: با این اقدام زمان و حرکت خودروها و مسیرهای تردد شهربانان قابل رصد شدن است.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران به سیاست های ابلاغی شهردار تهران مبنی بر برون سپاری و کاهش نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: بر اساس این سیاست ابلاغی هم اکنون تعداد کارکنان ستادی شرکت شهربان و حریم بان شهرداری پایتخت به 26 نفر کاهش یافته است.

شریفی همچنین از نوسازی ناوگان خودروهای شهربانان باهمکاری یکی از شرکت های خودور سازی داخلی خبر داد و افزود: تا یکسال آینده تمام خودروهای شهربانان نوسازی می شود و یکی از شرکت های معتبر خودروساز داخلی تعویض خودروهای فرسوده با خودرو نو را بر عهده گرفته و تا کنون 39 دستگاه خودور را تحویل شرکت شهربان حریم بان شهرداری تهران داده است.


پیشگیری از فساد اداری با بهره گیری از سیستم مکانیزه

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در ادامه این مراسم استفاده از فن آوری های روز در ارائه خدمات شهری را همراه با کارآمدی نیروی انسانی مثبت ارزیابی کرد و گفت: ارتقاء سطح خدمات و موضوع نظارت بر حسن انجام امور از دستاوردهای بهره گیری از تکنولوژی های روز است.

دکتر داریانی معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران نیز در این نشستتصریح کرد: به هر میزان که خدمات و تعامل شهرداری به صورت مکانیزه باشد مشکلات احتمالی با شهروندان کاهش می یابد و اقدامات و خدمات به صورت مکانیزه به هنگام و درست صورت می گیرد و تعامل مثبت میان شهرداری و شهروندان شکل بیشتر شکل می گیرد.

وی که رئیس ستاد ارتقاء سلامت اداری شهردای تهران نیز هست، به ابعاد سلامت اداری استفاده از سامانه های جامع و ثبت آن لاین اشاره کرد و افزود: با بهره گیری از سامانه های هوشمند می توان از فساد اداری جلوگیری کرد زمینه وقوع تخلف را از بین برد و البته لازم است امکان خطاهای احتمالی در سیستم های مکانیزه با کنترل و نظارت از بین برد.


حفظ کرامت شهروندان ملاک عمل شهرداری تهران است

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین مأموریت های شهرداری تهران بحث نظارت و کنترل ساخت و ساز در سطح شهر و صیانت از حریم شهر است و این وظیفه خطیر را با بهره گیری از الگوی ایرانی-اسلامی در مأمویت های اصلی خود مورد نظر دارد.

رییس ستاد تکریم ارباب رجوع شهرداری تهران خطاب به شهربان های حاظر در سالن همایش اظهار کرد: تک تک شما وقتی در مقابل شهروندان قرار می گیرید به منزله شهردار تهران و نماینده شهرداری محسوب می شوید و رفتارهای شما در ارتباط و قضاوت شهرواندان از شهرداری تهران اثر مهمی دارد.

وی آموزش نحوه برخورد با شهروندان را برای شهربان ها مهم برشمرد و افزود: یکی از مشکلات اجرایی در نظام اداری نبود آموزش برای نیروی انسانی است و این موضوع که تک تک شهروندان برای ما مهم هستند ملاک کاری شهرداری تهران است و ما خود را ملزم به رعایت حرمت و کرامت انسانی شهروندان می دانیم.


نباید نسبت به فساد بی تفاوت باشیم

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در ادامه سخنرانی خود موضوع تخلف های احتمالی صورت گرفته از ناحیه کارکنان شهرداری را موجب مخدوش کردن خدمات ارزشمند شهری توسط شهرداری عنوان کرد و گفت: ما نباید نسبت به فساد بی تفاوت باشیم و توجه کنیم که رفتار تک تک مدیران و عوامل مختلف حوزه شهرداری به منزله نمایندگی از مجموعه شهرداری است و اگر مرتکب خلافی شویم آبروی همه را زیر سوال برده ایم.

در ادامه نشست تخصصی با تشریح چگونگی عملکرد سیستم جامع ثبت گزارش های آن لاین با سخنرانی مهندس بهمنی مدیر فناوری اطلاعات شرکت شهربان، مهندس میلابی معاون نرم افزار سازمان فن آوری اطلاعات شهردای تهران و مهندس سیف الهی نماینده شرکت مجری برگزار و مسائلی چون ناحیه محوری، ایجاد سامانه بر مبنای محور قرار دادن ناحیه، تشریح عمکرد ثبت گزارش و تخلفات به وسیله تبلت، بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی، نظارت های دقیق و به لحظه بر منابع انسانی در حوزه شهری، کاهش تخلفات ساخت و ساز و مسائل مهم و مرتبط دیگری مطرح شد.

در پایان مراسم نیز لوح الکترونیکی (تبلت) به صورت نمادین به شهربانان تهران اهداء شد تا اطلاعات ساخت و ساز در تهران به صورت یکپارچه و به لحظه با حذف سیستم بروکراسی اداری و استفاده از پرونده های کاغذی در نطارت شهربان ها میسر شود. /

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  • با بهره برداری از سیستم یکپارچه و تبلت توسط شهربانان تهران؛ ثبت تخلفات ساخت و ساز آنلاین می شود

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.