دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

مناطق 5، 15، 18، 19 و 20 متخلف ترین مناطق شهر تهران در ساخت و سازها

مناطق 5، 15، 18، 19 و 20 متخلف ترین مناطق شهر تهران در ساخت و سازها

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران گفت: بیشترین میزان تخلف در روند ساخت و سازهای سطح شهر تهران در مناطق 5 - 15 - 18 - 19 و 20 شهرداری انجام می شود.به گزارش ایرنا، 'احسان شریفی' شب گذشته در حاشیه برنامه 'شبگردی برای آشنای با عملکرد و اقدامات شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران' در جمع خبرنگاران، افزود: این مناطق در محدوده حریم شهری قرار دارند و برغم اینکه ساخت و ساز در حریم ها ممنوع است، اما همچنان شاهد ساخت و سازهای غیرمجاز دراین مناطق هستیم.

وی با اشاره به وظایف شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران، اظهار کرد: این شرکت به عنوان بازوی نظارت معاونت شهرسازی شهرداری تهران در اجرای مجموعه قوانین شهرسازی، همواره سعی کرده با اتکا به قوانین و سرمایه های انسانی آموزش دیده توسعه قانونمند شهر تهران را تضمین کند.

شریفی تصریح کرد: در راستای انجام این ماموریت، مشارکت و همیاری شهروندان برای اجرای صحیح قوانین شهرسازی در کنار نظارت بر توسعه شهری، به عنوان یک اقدام مهم و ارزشمند، نقش مهمی در اجرای دقیق ماموریت ها و ظایف این شرکت دارد.

به گفته وی، اعتقاد داریم تغییر دیدگاه در مجموعه شهرداری و شهروندان نسبت به مفهوم شهربان و حریم بان از نگرش 'پلیسی' به 'مشاوری حضوری در مراحل ساخت برای پیشگیری از بروز تخلف'، نقش قابل توجهی در کاهش تخلفات شهری خواهد داشت.

شریفی افزود: به همین دلیل مجموعه شرکت با محور قراردادن سه اصل اطلاع رسانی مناسب به شهروندان، آموزش و فرهنگ سازی نیروی انسانی و تقویت و به روز رسانی زیرساخت های نظارتی، تلاش می کند در یک افق زمانی مشخص، به این تغییر نگرش دست پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه جلوگیری از هر گونه تخلف ساختمانی و ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده شهری بر عهده این شرکت است، گفت: شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران، سال 87 براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران تاسیس و راه اندازی شد.

شریفی با اشاره به اشتغال بکار بیش از یک هزار نفر در این شرکت، تصریح کرد: شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران برای اجرای وظایف و ماموریت های محوله در حوزه پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز شهری، دارای 160 تیم خودرویی و 120 تیم موتورسوار است.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران تاکید کرد: با توجه به افزایش قابل توجه ساخت و سازها در سطح شهر تهران، توسعه و تجهیز امکانات و تجهیزات این شرکت در حوزه نیروی انسانی و امکانات بیار مهم و ضروری است.


  • مناطق 5، 15، 18، 19 و 20 متخلف ترین مناطق شهر تهران در ساخت و سازها

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.