دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

ادغام نیروهای سدمعبر بانیروهای شهربان و حریم بان در آینده ای نزدیک
شریفی درشبگردی اصحاب رسانه مطرح کرد:

ادغام نیروهای سدمعبر بانیروهای شهربان و حریم بان در آینده ای نزدیک

گروه عمران شهری:مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهر تهران از ادغام نیروهای سدمعبر با نیروهای شهربان و حریم بان در آینده ای نزدیک خبرداد و گفت: این امر نتیجه اعتماد مدیریت شهری به شرکت شهربان و حریم بان است.


به گزارش شهرنوشت، احسان شریفی شب گذشته در نشست خبری خود با خبرنگاران در قالب یکی دیگر از شب گردی های اصحاب رسانه با بیان این مطلب گفت: شرکت شهربان و حریم بان شهر تهران در سال87 با هدف جلوگیری از تخلفات ساختمانی تاسیس شد .
وی افزود: از همان سال تاسیس تا سال91 برخی اعضای شورای شهر به دلیل پاره ای از حساسیت ها سه بار موضوع انحلال این شرکت را مطرح کردند اما بالاخره با ارایه توضیحاتی درباره شرکت رضایت شورا جلب شد و این شرکت هم اکنون با بیش از یک هزار نیرو از تخلفات ساختمانی در شهر تهران جلوگیری به عمل می آورد.

جلوگیری از تخلفات ساختمانی اصلی ترین وظیفه شرکت شهربان
وی با بیان اینکه جلوگیری از تخلفات ساختمانی اصلی ترین وظیفه نیروهای ماست، گفت: البته وظیفه اصلی در جلوگیری از تخلفات ساختمانی برعهده شهرداران نواحی است اما شرکت شهربان با تامین امکانات و تجهیزات برای نواحی این امر را تسهیل می سازد.
شریفی اضافه کرد: ناکارآمدی شیوه های سنتی نظارت بر ساخت و ساز های شهری، الزام به اجرای مصوبات قانونی، ضرورت وحدت رویه در نظارت ساخت و سازها و ضرورت پیشگیری و جلوگیری از تخلفات ساختمانی از عمده ترین مسایلی است که موجب تشکیل شرکت شهربان و حریم بان شده است .


بودجه دوبرابری شرکت شهربان نسبت به سال گذشته

وی از اختصاص بودجه 38 میلیاردتومانی به این شرکت در سال 93 خبرداد و گفت: این در حالی است که این رقم در سال گذشته 20 میلیارد تومان بوده است واین افزایش بودجه نشان می دهد که شورای شهر به این نتیجه رسیده که این شرکت باید تقویت شود .


راه اندازی سامانه جامع شرکت شهربان برای آگاهی سریع از اطلاعات ملک


شریفی با بیان اینکه سامانه جامع شهربان با قابلیت اتصال به سامانه ناحیه محوری طراحی و اجرا شده است، گفت: به تمامی نیروها یک دستگاه تبلت داده شده است تا با نرم افزاری که بر روی آن نصب شده اطلاعات ملک را به صورت آنلاین مشاهده کنند.
وی همچنین از نصب سیستم GPS بر روی تمامی خودروهای شرکت شهربان خبرداد و افزود: امکان ردگیری تمام خودروها در شرکت وجود دارد و با نرم افزاری که دراختیار ماست می توانیم از میزان کیلومتر روزانه حرکت خودروهای شهربان و حریم بان خود مطلع شده و بدانیم که نیروهای ما در طی روز چه مسیرهایی را طی کرده اند .


162خودروی شهربان در اختیار 123ناحیه شهر تهران


شریفی با اشاره به 26 پست سازمانی و پشتیبانی این نیروها گفت: بالغ بر هزار نفر نیرو داریم که در حال حاضر سه درصد از نیروهای ما کارشناسی ارشد ، 13 درصد کارشناسی، 15 درصد کاردانی و 69 درصد دیپلم هستند.

وی ادامه داد:162 دستگاه خودرو و 121 دستگاه موتورسیلکت نیز در اختیار شرکت شهربان و حریم بان است. به عبارتی برای 123 ناحیه شهر تهران حداقل یک دستگاه خودرو وجود دارد .


معرفی اصلی ترین تخلفات ساختمانی در مناطق حاشیه ای شهر


وی مناطق پرخطر از نظر وقوع تخلفات ساختمانی را مناطق 5 ،13، 15، 20،18 و19 عنوان کرد و گفت: این مناطق عمدتا در حاشیه شهر تهران قرار دارند .
شریفی مناطق حساس را نیز مناطق 1،2،3،4، 12،13 و 16 عنوان کرد و افزود: در ناحیه 3 منطقه 8 بیشترین ساخت و ساز صورت می گیرد. به طوری که هزارو 600 پروانه در سال در این ناحیه صادر می شود. این در حالی است که میانگین صدور پروانه در شهر تهران 180 پروانه است .
مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان تصریح کرد: مناطق 1،2،4،5 ،8 و 13 مناطقی هستند که تعداد پروانه های ساخت بیشتری دارند و ضرورت دارد که اکیپ های اجرایی ما در این مناطق فعال تر باشند .
شریفی اظهارکرد: درمناطق 9،11،12،13،16 ،18،19 و 21 به دلایل مختلفی از جمله نامرغوب بودن زمین و تراکم بالا و غیره تعداد ملک های کمتری درحال ساخت است .


حضور موتورسوارهای شرکت شهربان در بافت های فرسوده و معابر تنگ و باریک


وی در ادامه با اشاره به حضور موتورسوارهای شرکت شهربان و حریم بان در بافت های فرسوده و متراکم و معابر تنگ و باریک گفت: نظارت بر اجرای لفاف کارگاهی در معابر اصلی، نظارت بر حفظ حصارکشی کارگاه های ساختمانی و رفع سدمعبر ساختمانی درمعابر اصلی از دیگر وظایف شرکت شهربان و حریم بان است .
وی با بیان اینکه میانگین ماموریت های هر اکیپ در روز 19ماموریت است، افزود: بیشنیه این ماموریت ها به 25ماموریت درروز هم می رسد.
شریفی همچنین با بیان اینکه دوره زمانی بازدید نیروهای ما از ساخت وساز ها 35 روز است، گفت: اگر این زمان به 15 روز برسد ما به نقطه مطلوب رسیده ایم .


صیانت از نیروهای شهربان و حریم بان از رسالت های اصلی ماست / شرکت حریم بان و شهربان دو شهید دارد


شریفی به موضوع صیانت از نیروهای شهربان و حریم بان اشاره و بیان کرد: تا کنون دو نفر از نیروهای ما در حین ماموریت آسیب شدید دیده و به شهادت رسیدند. این در حالی است که صیانت از نیروهای ما باید به طور جد در دستور کار قرارگیرد و رسانه ها نیز می توانند دراین زمینه به کمک ما بیایند .
وی گفت: اگر نیروهای ما بدانند که در مراجع قضایی از آنها حمایت می شود و قانون پشتیبان آنهاست با تمام توان و نیروی جوان خود به شهر و شهروندان خدمت می کنند .
وی همچنین به موضوع رشوه اشاره و تصریح کرد: گرفتن رشوه جزو خط قرمزهای ماست و اگر کسی از این خط قرمز عبور کند حتما در کمیته انضباطی شرکت با فرد خاطی برخورد می شود .
شریفی اضافه کرد: سال گذشته پرونده 120 نفردر کمیته انضباطی بررسی شد البته باید بدانیم که سطح تخلف توسط نیروهای ما به شدت کاهش پیدا کرده و هم اکنون ارقام بسیار کمی ثبت می شود .
وی در ادامه به موضوع ثابت بودن امکانات شرکت تا سال 92 اشاره و بیان کرد: این در حالی بود که طی دو سال 50 هزار پروانه ساختمانی صادر شد اما امکانات ما برای رسیدگی به تخلفات افزایشی نداشت البته امسال با مساعدت شورای شهر تهران بودجه ما افزایش پیداکرده است .
وی از ادغام نیروهای سد معبر با نیروهای شهربان و حریم بان در آینده ای نزدیک خبرداد و گفت: نیروهای سدمعبر حدود 940 نفر هستند که قراراست در آینده نزدیک با نیروهای ما ادغام شده و تعداد نیروها به حدود 2هزارنفر برسد به طور حتم این امر نتیجه اعتماد مدیریت شهری به شرکت شهربان و حریم بان است.
شریفی با بیان اینکه به طور میانگین میزان تخلف در ساخت و ساز حریم شهرتهران صفر شده است، اظهارداشت: شهروندان با شماره 1888 می توانند با ما در تماس باشند. البته آنها موضوع تخلف را می توانند به سامانه 137 اطلاع دهند تا سریعا به مسوول ناحیه گزارش شده و پس از آن نیروهای ما نیز به کمک ناحیه بروند .


برپایی دوره های کاردانی در شرکت شهربان وحریم بان


مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرتهران همچنین از برپایی دوره های پودمانی در مقطع کاردانی خبرداد و گفت: در حال مذاکره با موسسه مربوطه هستیم تا نیروهای شرکت آموزش های لازم را در زمینه های مختلفی همچون ساخت و ساز ببینند .
به گزارش شهرنوشت، پس از پایان نشست خبری خبرنگاران و عکاسان با سوار شدن خودروهای شهربان و حریم بان و طی مسافتی با مراحل کاری این نیروها آشنا شدند .
  • ادغام نیروهای سدمعبر بانیروهای شهربان و حریم بان در آینده ای نزدیک

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.