دات نت نیوک
اخبار
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

اولویت ایمن سازی باید متوجه کودکان باشد
شریفی در دومین نشست ستاد برگزاری مراسم روز جهانی کودک:

اولویت ایمن سازی باید متوجه کودکان باشد

 
دومین نشست هم اندیشی مراسم ویژه روز جهانی کودک در 5 منطقه تهران با حضورمسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری جامعه ایمن شهرداری تهران و دیگر اعضا به میزبانی شهرداری منطقه یک برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه جامعه ایمن منطقه، دومین نشست ستاد برگزاری مراسم روز جهانی کودک در صبح روز سه شنبه 21 تیرماه سال 90 با حضور مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری جامعه ایمن شهر تهران، قائم مقام محترم منطقه، کارشناسان یونیسف، مسئولین کمیته راهبری جامعه ایمن مناطق 1، 5، 8، 10، 15 و تنی چند از نمایندگان سازمان های بین بخشی و برون بخشی شهر تهران در سالن کنفرانس شهرداری منطقه یک برگزار گردید.

در ابتدای این نشست مهندس احسان شریفی قائم مقام شهردار منطقه یک با بیان اینکه اگر در حوزه فرهنگ بخواهیم اتفاقی بیافتد باید از آموزش کودکان شروع کنیم تصریح کرد : کودک می تواند آموزگار والدین خود باشد و ما در منطقه یک معتقدیم اولویت ایمن سازی باید متوجه کودکان باشد .
مهندس احسان شریفی افزود توجه داشته باشیم در حرکت های خود هر اندازه سهم بخش غیر دولتی در برنامه ها بیشتر باشد، اثر بخشی فعالیت ها افزایش می یابد و ما به صورت جدی در برنامه های خود در حوزه های مختلف تلاش کرده ایم از توان و امکانات مجموعه های غیر دولتی در بهسازی شهر و محله ها استفاده کنیم.
در ادامه این نشست آقای شمس مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری جامعه ایمن شهرداری تهران گفت: شهرداری منطقه یک تلاش های گسترده ای در حوزه تحقق جامعه ایمن انجام داده است که ضروری است مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه این نشست برنامه های پیشنهادی برای برگزاری مراسم ویژه در 5 منطقه تهران برای روز جهانی کودک مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت و نمایندگان دستگاه های مسئول و اعضای کمیته های راهبری ،دیدگاه ها و برنامه های خود را برای برگزاری مناسب این مراسم اعلام داشتند.
در انتهای نشست نمایندگان بهزیستی، پلیس ناجا، وزارت بهداشت، دفتر مجمع ملی حقوق کودک، دانشگاه شهید بهشتی و صدا و سیما آمادگی خود را جهت آموزش و همکاری در راستای اجرای بهینه این مراسم در مناطق اعلام نمودند.
گفتنی است در مهر ماه امسال و همزمان با روز جهانی کودک در مناطق 22 گانه شهرداری تهران برنامه های ویژه ای برای کودکان برگزار می شود که مناطق  یک، پنج، هشت،پانزده و ده به صورت ویژه برنامه های گسترده تری را اجرا خواهند کرد. مخاطب برنامه ها در منطقه یک شهرداری تهران کودکان و مسئولین اجتماعی مرتبط با این گروه سنی خواهند بود.


  • اولویت ایمن سازی باید متوجه کودکان باشد

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.