دات نت نیوک
مقالات و یادداشتها
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

یکشنبه 6مرداد1392/ دلگان ، منطقه ای  غریب ،در دستان فرهیختگان فرهنگی(1)

یکشنبه 6مرداد1392/ دلگان ، منطقه ای غریب ،در دستان فرهیختگان فرهنگی(1)


شهرستان دلگان ،در منطقه ای محروم قرار گرفته است.از دلگان 600 کیلومتر به سمت شمال شرقی که حرکت کنید به مرکز استان سیستان وبلوچستان می رسید.همین مسافت  را اگر به سمت غرب بروید به بندر عباس می رسید وبا همین فاصله در جهت شمال ،شهر کرمان.شهر دلگان در دل بیابانهای جنوب شرقی ایران.
جایی که روزگاری در آن امکان کشاورزی ودامپروری بوده است اما چندین سال است که خشکسالی های پی در پی،نفس زمین را گرفته و مردم آن بی کار ودرمانده شده اند.به قول یکی از دوستان اگر یارانه نبود،معلوم نبود چگونه زندگی می کردند.
در این شرایط جمعی از دوستانمان که خود از فرهیختگان فرهنگی هستند، همت کرده اند ودو مجتمع آموزشی از دبستان  تا  دبیرستان  برای دختران وپسران با استعداد این منطقه تاسیس کرده اند.خیرین دست ودل باز فرهنگ دوست هم به یاری این اقدام ارزشمند برآمده اند وحمایت مالی وامکاناتی می نمایند.معلمین ویاوران مدرسه ،از نقاط مختلف ایران در دلگان جمع شده اند تا به پرورش وآموزش فرزندان آن کمک کنند.
از مشهد وکرمان وتهران وزاهدان و...واکنون پس از گذشت سه –چهار سال مجتمع آموزشی دلگان به کانون فرهنگی منطقه تبدیل شده است.جا دارد به همه عزیرانی که در این راه ناهموار مردانه وارد شده اند دست مریزاد بگوییم و از خدا برای آنها آرزوی توفیق بیشتر نماییم.
Article Rating

  • یکشنبه 6مرداد1392/ دلگان ، منطقه ای  غریب ،در دستان فرهیختگان فرهنگی(1)

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.