دات نت نیوک
مقالات و یادداشتها
  • جزییات مطلب
  • تصاویر پیوست
  • ارسال نظر

یکشنبه 17 شهریور 1392/خدای سبحان را با گسیختن اراده های استوار شناختم

یکشنبه 17 شهریور 1392/خدای سبحان را با گسیختن اراده های استوار شناختم


 
عرفت الله بفسخ العزائم،خدای سبحان را با گسیختن اراده های استوار شناختم.*
اولین بار که این حکمت زیبای نهج البلاغه را خواندم،معنای آن را د رحد واژگان در یافتم ،اما چندین بار معنای عمیق آن را ،البته با دل ، درک کردم.
یکی از آنها زمانی بود که همه چیز دلالت بر آن داشت که آقای محمد باقر قالیباف ،با اختلاف بسیار بالا در صدر رقابتهای انتخاباتی قرار گرفته است،ستاد های او به هم تبریک می گفتند وبعضی از نزدیکانش تخصص  وتجربه خود را با مسوولیتهای دولت مرور می کردند، شایستگی های کلیدی خود را می شمردند وخود را برای حضور در دولت آماده می کردند، اما در چند روز آخر همه چیز به نحو دیگری رقم خورد. حسن روحانی ،که خود واطرافیانش آمادگی حضور در پاستور را نداشتند در اندک زمانی مورد اقبال واقع شد وکلید پاستور را از آن خود کرد.

دیگری هم امروز رقم خورد.  فهرست انتخاباتی اصلاح طلبان شورای شهر تهران، بر اساس روشی نا مالوف، نام آقای محسن هاشمی را به عنوان شهردار تهران حتی بر روی برگه های تبلیغاتی انتخابات درج کرده بودند. آنها که به مدد تغییر آرایش سیاسی جامعه در هفته آخر تبلیغات انتخاباتی، شانس خوبی پیدا کردند و توانستند 14 صندلی قطعی شورا را از آن خود نمایند، به اطمینان رسیده بودند که  با جلب حمایت دست کم دو عضو دیگر ، فرصت انتخاب شهردار تهران را در دست گیرند و شهردار تهران را هم همسوی دولت بر گزینند. همه‌ی تلاش خود را کردند، از هیچ کوششی هم دریغ نداشتند. اما آقای قالیباف توانست با جلب اعتماد اکثریت اعضای شورای شهر تهرای برای سومین دوره متوالی اداره شهر بزرگ تهران را برعهده بگیرد. این در حالی است که اصولگرایانی که یکپارچه به ایشان رای دادند، سه ماه پیش به هیچ عنوان در انتخابات شوراها به تفاهم نرسیده وبا چندین لیست انتخاباتی به رقابت با یکدیگر پرداخته و زمینه حضور پر تعداد اصلاح طلبان را با بی تدبیری خود فراهم کرده بودند.

امید است که این اتفاقات موجب رشد وتعالی کشور وافزایش رفاه وکیفیت زندگی چه در تهران وچه در سطح کشور شود.  

*حکمت 242 نهج البلاغه بر اساس ترجمه آقای محمد آیتی
Article Rating

  • یکشنبه 17 شهریور 1392/خدای سبحان را با گسیختن اراده های استوار شناختم

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.